|   امروز : یکشنبه 12 تير 1401
کارخانه تولید کننده خوراک دام وطیور بابل تولید کننده خوراک دام وطیور
)طیور صنعتی، طیور بومی، طیور شکاری، کنسانتره دامی، اسب، کبک، بلدرچین، بوقلمون، قرقاول، حیوانات خانگی(,

حضور شرکت خوراک دام و طیور زرین امروان در نهمین نمایشگاه تخصصی دام و طیور، شیلات و آبزیان، ماشین آلات و داروها و صنایع وابسته استان مازندران

   
مهندس نادیا سیلاخوری
مدیر عامل شرکت خوراک دام و طیور زرین امروان

نمایشگاه ها محل ارائه توانمندی های هر منطقه در حوزه های تخصصی، علمی و فنی در هر شهر، استان و کشوری است. در سطوح بین المللی برگزاری دائم نمایشگاه ها برای ارائه آخرین دستاوردها در قاره های مختلف جهان دائما در حال برگزاری است و بدین ترتیب بازاریابی محصولات در سطح بین المللی صورت پذیرفته و امکان انتقال دانش فنی به دیگر نقاط جهان فراهم می گردد. برگزاری نمایشگاه های آسیایی، اروپایی و دیگر موارد از جمله آنها به شمار می روند.
صنعت دام و طیور از جایگاه بسیار ارزشمندی در سطح بین المللی برخوردار بوده و لذا همه ساله نمایشگاه های تخصصی مرتبط با آن نیز در کنار صنایع مطرح جهان برگزار شده و با استقبال چشمگریر نیز همراه است.
در سال های اخیر برگزاری نمایشگاه صنعت دام و طیور کشور شکلی فراگیر گرفته و در طول سال شاهد برگزاری این نمایشگاه ها به شکل استانی هستیم و بدین ترتیب امکان ارتباط مستقیم و بدون واسطه تولید کنندگان و مصرف کنندگان ایجاد می شود و چه بسا امکان انعقاد قراردادهای بزرگ تجاری نیز فراهم می گردد.

نهمین نمایشگاه تخصصی دام و طیور، شیلات و آبزیان، ماشین آلات، داروها و صنایع وابسته استان مازندران نیز در همین راستا و به همت وزارت جهاد کشاورزی و وزارت صنعت، معدن و تجارت و مشارکت بسیاری از فعالان این صنعت در محل دائمی نمایشگاه های استان مازندران واقع در شهرستان قائمشهر از 14-10 مهرماه سال 1391 برگزار شد.
شرکت خوراک دام و طیور زرین امروان برای اولین بار بار با نگاه دو سویه در این نمایشگاه فعالانه حضور یافته است تا بتواند به اهداف ذیل دست یابد:

1-    ارائه توانمندی کارخانه در عرضه و تولید کنسانتره دام و طیور.
2-    ارائه دیدگاه های علمی و فنی و تبادل نظر با صاحب نظران، اندیشمندان و تولید کنندگان با تجربه و فعال در این عرصه به منظور انتقال دانش و بهره گیری حداکثری از پیشنهادات و نقطه نظرات بازدیدکنندگان از غرفه در جهت ارتقای سطح کمی و کیفی تولیدات، جلب نظر بازدیدکنندگان مبنی بر این که تولیدات این واحد دانش بنیان و اثرگذار در افزایش تولید و کاهش هزینه بوده و ارتقای بازده نهایی در واحدهای مرغداری، گوسفندداری و گاوداری را به شکل ملموس و اثر بخشی به همراه دارد. در ضمن فرصت را غنیمت شمرده و از همه مسئولین برگزارکننده این نمایشگاه تقدیر و تشکر نموده و امید داریم سطح کیفی نمایشگاه از نظر زمان و امکانات رفاهی و تبلیغاتی به گونه ای برنامه ریزی شود که مورد توجه بیشتر تولید کنندگان قرار گیرد.

اما آنچه انتظار داریم:
   1- با عنایت به این که سال 1391 مطابق فرمایشات مقام معظم رهبری "سال تولید ملی و حمایت از کار و سرمایه ایرانی" نام گداری شده ست، لازم است تا مسئولین دخیل در امور کشاورزی، دامپروری، شیلات و صنایع وابسته از نزدیک با مشکلات این صنعت آشنا گته و راهکارهای برون رفت از مشکلات و موانع فعلی را از زبان خود این عزیزان شنیده و زمینه های شکوفایی هر چه بیشتر این صنعت را فراهم سازند.
لازم به ذکر است که صنعت دام و طیور کشور پس از صنعت نفت و پتروشیمی یکی از بزرگترن صنایع تولیدی کشور بوده و قادر است تمام نیازمندی های کشور بزرگ و پهناور ایران عزیز را از نظر شیر، گوشت قرمز، گوشت سفید، تخم مرغ، پنیر، لبنیات و دیگر اقلام خوراکی فراهم سازد و حتی قادر است در صورت فراهم بودن زمینه استفاده از حداکثر ظرفیت های تولید، صادرات کلانی را به کشورهای همجوار داشته باشد و نقش ارزآوری مناسبی را برای کشور ایران رقم بزنند.

   2- جایگاه نعت دام و طیور استان مازندران در سطح ملی بسیار رفیع و ارزشمند است. پرورش دهندگان مرغ مادر و تولیدکنندگان جوجه یک روزه استان مازندران دارای رتبه اول کشوری هستند ولی چرا مردم مازندران از آنها بی اطلاع هستند و خبری از حضور این بخش از صنعت پویای دامپروری در نمایش توانمندی های خود در نمایشگاه ها نیست. انتظار می رود فعالان این بخش حضور پر رنگ و چشمگیری در نمایشگاه ها داشته باشند.

   3- نمایشگاه ها صرفا نمایش تولیدات و عرضه محصولات نیستند، بلکه محل ارائه افکار، تبادل نظر اندیشمندان هر صنعت و تبادل علمی و فنی بین صاحب نظران و شناخت هر چه بیشتر افراد از این نیروی عظیم فکری است.

   4- وجود دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی بزرگ در کشور و استان مازندران و ورود خیل عظیمی از افراد با تفکر صنعتی نوین امکان دیدار سالانه را در نمایشگاه ها طلب می کند. امید آن که "ارتباط صنعت و دانشگاه" این حلقه مفقوده در تولید کشور در نمایشگاه ها عینیت بیشتری پیدا کرده و سهم پژوهشگران، اساتید دانشگاه و متخصصین در ارتقای هر چه بیشتر صنعت، افزایش کایی و کاهش هزینه های تولید و ارتقای کیفیت تولید افزایش چشمگیری پیدا کند.

تاریخ خبر : 1392/04/24 تعداد دفعات بازدید : 1626  چاپ خبر


: نام

: پست الکترونیک  
: متن پیام

ثبت نظر

نظرهای ثبت شده


  
باسلام مدیریت محترم این آزمایشگاه امادگی همکاری با واحد شما در زمینه انجام کلیه آزمایشات و حتی مشاوره و راه اندازی ازمایشگاههای شما را دارد خواهشمند است با ما تماس حاصل فرمایید. 021-66933067-66920191 www.asa-lab.net
آزمایشگاه آسا: نویسنده
1
باسلام مدیریت محترم این آزمایشگاه امادگی همکاری با واحد شما در زمینه انجام کلیه آزمایشات و حتی مشاوره و راه اندازی ازمایشگاههای شما را دارد خواهشمند است با ما تماس حاصل فرمایید. 021-66933067-66920191 www.asa-lab.net
آزمایشگاه آسا: نویسنده
2
یباذبیاذیباذ
یلبیلذ: نویسنده
3