پرورش اصولی بلدرچین

دسته بندی محصولات

مازندران - بابل - رجه

info@zarrinamravan.com

0911-114-0994

شنبه تا پنج شنبه 7 تا 15

پرورش اصولی بلدرچین
264
1401-10-11
مدیر سایت

پرورش بلدرچین تخمگذار (Breeding laying quail) جزو کسب و کارهایی است که می‌تواند انسان را به بازدهی مناسبی برساند. معمولاً کسانی که دوست دارند سرمایه اولیه آنها زودتر از موعد مقرر به آنها برگردد، سراغ پرورش بلدرچین تخمگذار می روند. کسانی که پرورش بلدرچین تخم گذار را انتخاب می کنند بعد از ۴۵ روز  نه تنها سرمایه اولیه آنها به آنها بر می‌گردد بلکه سود سرمایه نیز نصیب آنها خواهد شد. لازم به ذکر است پرورش بلدرچین به دو صورت تخمی و گوشتی انجام میشود. اما بسیاری از افراد به دلیل کم دردسر بودن پرورش بلدرچین تخمگذار آن را انتخاب میکنند. بلدرچین یکی از پرنده هایی است که می تواند با رشد سریع خود و تخم گذاری بالایی که دارد، سرمایه اولیه شما را در بازه زمانی و حدود ۴۵ روز به شما برگرداند. بسیاری از افراد به خاطر تقاضای بسیار بالای گوشت و تخم بلدرچین روی به پرورش آن می آورند. در این بین پرورش بلدرچین تخمگذار نسبت به بلدرچین گوشتی از متقاضیان بیشتری برخوردار است. دلیل توجه به پرورش بلدرچین تخمگذار، تخم گذاری بالای این پرنده در هفته است .با توجه به این نوع تخم گذاری سرمایه گذاران می توانند در زمانی اندک نه تنها سرمایه اولیه خود را به دست آورند، بلکه به سودآوری بالایی برسند و کسب و کار موفق را داشته باشید.

اگر جزء طرفداران پرورش بلدرچین تخمگذار هستید و دوست دارید این کسب و کار و هرچه زودتر شروع کنید توصیه می‌کنیم تا انتهای مطلب با ما همراه باشید. پرآور صنعت در این مطلب برای شما آموزش پرورش بلدرچین تخمگذار را در نظر گرفته است تا شما بتوانید با کیفیت بالاتری کسب و کار خود را آغاز و به موفقیت برسانید. پرآور صنعت در این مطلب از چگونگی شروع پرورش بلدرچین تخمگذار، مکان نگهداری پرورش بلدرچین تخمگذار، نحوه برخورد با بیماری ها در پرورش بلدرچین تخمگذار، برداشت محصول و ارائه آن، هزینه های که شما در پرورش بلدرچین تخمگذار متقبل خواهید شد، خواهید گفت. مطالعه این مطلب به ۸ دقیقه زمان نیاز دارد.

آموزش پرورش بلدرچین تخمگذار

آموزش پرورش بلدرچین تخمگذار بسیار حائز اهیمت است. نبود آموزش و نداشتن اطلاعات می تواند ضربه مهلکی را به کسب و کارهای مختلف از جمله پرورش بلدرچین تخمگذار وارد نماید. توصیه ما به شما علاقه مندان پرورش بلدرچین تخمگذار این است که ابتدا اطلاعات لازم در این باره را به دست آورید و سپس اقدام به این کار نمایید. پرورش بلدرچین فقط به صورت تخمگذار نیست و به روش های دیگر نیز انجام می شود. علاوه بر مطالعه این مطلب اختصاصی توصیه می کنیم مطلب ” پرورش بلدرچین ” را مطالعه کنید تا اطلاعات شما در این زمینه بالا برود.

آیا پرورش بلدرچین تخمگذار توجیه اقتصادی دارد؟

به طور قطع در پرورش بلدرچین تخمگذار می تواند توجیه اقتصادی داشته باشد. با نیم‌نگاهی به تخمگذاری مرغ و بلدرچین به این امر پی خواهید برد که بلدرچین ها ۴۵ روز به سن بلوغ می رسند و آماده تخم گذاری می شوند، اما این سن در مرغها به حدود ۶ ماه می رسد. به طور قطع کسانیکه دوست دارند به سوددهی برسند و به توجیه اقتصادی این کسب و کار فکر می کنند می توانند پرورش بلدرچین تخمگذار را جایگزین پرورش مرغ تخمگذار کنند تا زودتر به بازدهی مناسب برسند.

پرورش بلدرچین تخمگذار را از کجا شروع کنیم؟

برای اینکه بتوانید پرورش بلدرچین تخمگذار را انجام دهید نیاز به یک مکانی دارید که بتوانید در آن کسب و کار خود را آغاز نمایید. این مکان می‌تواند متراژهای مختلفی داشته باشد. مکانی مورد نظر را می توانید با توجه به نوع سرمایه‌گذاری اولیه خود و میزان هزینه ‌ای که برای پرورش بلدرچین تخمگذار در نظر گرفته ‌اید، انتخاب نمایید. توجه داشته باشید مکان مورد نظر برای پرورش بلدرچین باید ایمن، ساکت، بدون حیوانات وحشی و حشرات موذی باشد و دسترسی به آب، برق و گاز داشته باشد. به طور مثال در یک مکان 40 متری می توانید 4000 نگهداری کنید. اگر هر بلدرچین در هفته چهار تا پنج تخم از خود به جای بگذارد شما در ماه تخم های بلدرچین بسیار زیادی را در اختیار خواهید داشت که می توانید با فروش آنها به سودآوری بسیار بالایی برسید.

نگهداری بلدرچین تخمگذار

نگهداری بلدرچین تخمگذار باید طبق قوانین و استانداردهای خاص باشد. در نگهداری بلدرچین تخمگذار باید دما، رطوبت، دان، آب، تجهیزات، آب، برق، گاز و غیره را فراهم کنید. شرایط مورد نظر در این مطلب مورد بررسی قرار خواهد گرفت.

نحوه پرورش بلدرچین تخمگذار

نحوه پرورش بلدرچین تخمگذار مختلف است. شما می توانید از طریق سه روش خرید تخم نطفه دار، خرید جوجه یک یا چند روزه و خرید بلدرچین تخمگذار بالغ از روش های پرورش بلدرچین تخمگذار به شمار می روند. با انتخاب هر یک از این نحوه پرورش بلدرچین تخمگذار می توانید کسب و کار خود را به صورت جدی آغاز کنید و به کسب درآمد برسید.

مراحل تخم گذاری بلدرچین تخمگذار

بهترین زمان برای تخم گذاری بلدرچین تخمگذار ۶ ماه اول زندگی آن است. همانطور که در قسمت‌های اول مطلب پرورش بلدرچین تخمگذار نیز به آن اشاره کردیم شما می توانید در ۴۵ روزگی با فراهم کردن محیط مناسب و غذای عالی بلدرچین را ترغیب به تخم گذاری کنید.  بلدرچین ها معمولا بعد از شش ماه اول تخم‌گذاری وارد مرحله تولک خواهند شد. مرحله تولک در بلدرچین تخمگذار با پرریزی های این پرنده همراه خواهد بود. چنانچه مایلید در پرورش بلدرچین تخم گذار به سودآوری بالایی برسید باید با تغذیه کافی و محیطی مناسب بلدرچین ها را به سرعت هرچه تمام تر از دوره تولک یا پرریزی عبور دهید و آنها را به شش ماه بعدی تخم گذاری برسانید. چنانچه دوست نداشتید از بلدرچین های تخمگذار بهره‌وری کنید می‌توانید آنها را به عنوان بلدرچین گوشتی به بازار عرضه نماید و بلدرچین هایی که سنین پایین تری دارند را جایگزین آنها کنید. با این تکنیک به راحتی هرچه تمام تر می توانید از فروش تخم بلدرچین تخمگذار و فروش بلدرچین های گوشتی درآمد بسیار بالایی را کسب نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *